Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

Pytanie: Kiedyś miałem internet w Kisielinie. Teraz podłączenie do sieci proponują mi te same osoby, ale przedstawiają różne warunki, ceny… no i przedstawiają mi się przy tym jako różne firmy. O co chodzi?

Odpowiedź: No faktycznie, namieszało się trochę i można się pogubić. Już wyjaśniamy:
Kiedyś w Starym Kisielinie działała jedna firma, Alpi-net. Z różnych przyczyn, właścicielka i administrator kilka lat temu przestali ze sobą współpracować – ponieważ jednak żadne z nich nie zamierzało z sieci rezygnować, pojawiła się druga firma. G-NET. Później, na przełomie 2006/2007r. od Alpi-netu sieć przejęła firma Agrotronika – tak więc w tej chwili w Kisielinie działają dwie sieci: G-NET i Agrotronika. Przy czym obie konkurencyjne firmy prowadzone są przez te same osoby, które kilka lat temu ze sobą współpracowały.
I stąd to zamieszanie…

 

Pytanie: Była burza, po burzy włączyłem komputer – i internet od was mi nie działa. Co się mogło stać?

Odpowiedź: Są w zasadzie trzy możliwości: albo burza uszkodziła coś u ciebie, albo uszkodziła coś u nas, albo zwiesiło się któreś radio. W przypadku pierwszym, musisz wymienić uszkodzony sprzęt – najpewniej będzie to karta sieciowa. W drugim przypadku nic się nie martw, to my wymienimy swój sprzęt i będzie działać normalnie. Jeśli korzystasz z zewnętrznego radia (nie z karty w komputerze), to całkiem możliwe, że pomoże odłączenie mu na 30s zasilania i poczekanie aż się ponownie podepnie do naszej sieci. Najłatwiej będzie ci skontaktować się z nami – podpowiemy ci co powinieneś sprawdzić.

 

Pytanie: Musiałem przeinstalować system i nie działa. To znaczy może działa, ale nie wiem jak skonfigurować połączenie. A nawet jak mi się uda, to nie pamiętam hasła. Pomożecie?

Odpowiedź: Pomożemy ;-) Po pierwsze, sprawdź czy w ogóle widzisz sieć G-NET i możesz się do niej podłączyć. Jeśli tak, to po drugie – zajrzyj do działu „konfiguracja” – masz tam rozpisane kolejne kroki, jakie należy wykonać żeby skonfigurować PPPoE. Po trzecie, zadzwoń do nas – pomożemy ci odzyskać hasło lub ustalić inne.